به سایت اسفنج پیشرو پلیمر پارس خوش آمدید!

انواع مبل را بیشتر بشناسیم

انواع مبل را بیشتر بشناسیم

علیرغم تنوع بسیار زیاد در طراحی و ساخت سبک‌ های مختلف مبل، لازم است بدانید که تعدادی سبک و استاندارد پایه برای مبلمان وجود دارد. در حقیقت هر کدام از مبل هایی که می بینید، بر اساس استاندار خاص خودش طراحی و ساخته شده است. فارغ از رنگ و طرح رویه پارچه و چوب، اسکلت و اجزای اصلی آنها، بصورت عمومی به ۱۴ دسته تقسیم می‌شوند. امروز شما را با این دسته‌ها آشنا می‌کنیم.

مبل چسترفیلد (Chesterfield)

مبل چستر فیلد به سادگی و سهولت قابل تشخیص است. این مبل، دارای لمسه‌دوزی‌های بسیار در قسمت پشت و گاهی نشیمن است. دسته‌های آن نیز گرد و پیچ‌خورده است و ارتفاعی به اندازه تکیه‌گاه مبل دارد. اگرچه پیش از این مبل چستر فیلد اغلب از چرم تهیه می‌شد، اما امروز تولید آن با پارچه‌های دیگر، بخصوص مخمل نیز شاهد هستیم.

مبل چسترفیلد

مبل قطعه ای (Sectional)

مبل قطعه ای یک مبل چند تکه است. تعداد قطعات رایح آن ۳ و ۵ است. می توان آنها را به شکل های گوناگونی چیدمان کرد. هرچه قطعات بیشتر باشد، تنوع چیدمان بیشتر. با توجه به محبوبیت گسترده و روزافزون مبل تکه ای در میان اسامی انواع مبلمان، سبک ها ، طرح ها و مواد بسیار متنوعی برای انتخاب وجود دارد. بعضی بزرگ هستند و می توانند فضای اتاقهای بزرگ را داشته باشند؛ در حالی که بعضی دیگر بسیار کوچکتر هستند. دو مدل چیدمان رایج آن شکل L و U است.

مدل چِیس (Chaise)

سبک مبلمان چِیز دارای نشیمن کشیده ای بصورت صاف و یا منحنی است. در قسمت تکیه‌گاه نیز، قوس‌های اندکی متناسب با وضعیت کمر دارد. مبل های سبک چیز لانگ در سوئیت های بزرگ اتاق خواب امروزی هنوز محبوبیت دارند. برخی از چیس لانگ ها دسته دارند و برخی دیگر فاقد دسته هستند. معمولا در کنار استخرها به چشم می خورند.

مبل چیس

مبل کبریل (Cabriole)

این سبک مبلمان با ظاهر شکوهمند و پایه‌های خمیده به بیرون آن، به مبل سبک مدرن یا سبک ملکه نیز معروف است. این سبک از دهه ۱۸ میلادی رواج پیدا کرد و اغلب در خانه پادشاهان و ملکه‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفته است. برای خانه‌هایی با فضای بزرگ و تجملاتی انتخاب مناسبی است.

در این مقاله به شناخت تعدادی از انواع مبلمان پرداختیم. صنعت مبلمان روز به روز در حال پیشرفت است. اسفنج پلیمر درمقالات بعدی همراه شماست.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.