به سایت اسفنج پیشرو پلیمر پارس خوش آمدید!

ابر ریباند چیست؟

ابر ریباند چیست؟

ابر ریباند نوعی از اسفنج می باشد که با طی پروسه تولید متفاوت و طی مراحل پرس کاری و پخت به وجود می آید. خاصیتی متفاوت نسبت به اسفنج های زیر 40 کیلوگرم پیدا می کند. این نوع اسفنج در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. همه این موارد، مواردی هستند که سطح فشار و وزن عامل، روی آنها بسیار زیاد است. اسفنج هم باید خاصیت تحمل وزن را داشته باشد و هم باید دارای کشش سطحی بالایی باشد که در مقابل فشارهای وارده زود افت نکند و آسیب نبیند.

ضخامت ابر ریباند و نوع تشک

از ابر ریباند اگر زیر 10 سانتیمتر در تشک ها استفاده شود، تشک فول طبی فنری نامیده می شوند که این تشک ها هم از لحاظ تحمل وزن برای افراد با وزن بالا مورد استفاده قرار می گیرند و هم از لحاظ موازین طبی دارای موازین بالایی هستند.

تشک هایی که دارای ریباند هستند جزء تشک های با ضمانت بالا محسوب می شوند. البته ریباند نیز دارای دانسیته های مختلفی است که هرکدام بسته به تشخیص کارشناسان و همچنین بسته به انتخاب صاحبان صنایع برای تشک های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ریباندهای بالای 10 سانتیمتر در تشک های طبی، مدیکال، فول التراپدیک یا تشک های آنتی اسپرینگ مورد استفاده قرار می گیرند. این تشک ها برای افراد با امراض کمر و ستون فقرات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در افرادی که مزاج خوابی سفت یا غیر فنر را می پسندند کاربرد خواهد داشت و همچنین این تشک‏ها دارای مقاومت بالاتر و سطح نرمی کمتری نسبت به سایر اسفنج های گفته شده می باشند.

موارد دیگری از این نوع اسفنج استفاده می شود که آن هم در مواردی است که وزن فرد مصرف کننده تشک بسیار زیاد باشد یا مانند تشک کشتی که این تشک به علت این که ضربه زیادی روی آنها وارد می شود وزن مقطعی بالایی را تحمل می کنند که در نتیجه می بایست دارای دانسیته بالایی باشند.

ابر ریباند
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.